Kiek Kainuoja Automobilio Utilizavimas?


Automobilių pardavimas utilizavimo įmonėms – tai yra bene greičiausias būdas atsikratyti nereikalingos, senos, nevažiuojančios ar daužtos transporto priemonės. Automobilio pardavimas utilizavimui turi ne vieną pliusą, pvz., atidavę tokią transporto priemonę supirkėjams galite būti ramus, nes jie suteiks visus reikalingus dokumentus. Dokumentus, kurie įrodo, jog transporto priemone buvo tinkamai pasirūpinta, t.y. utilizuota. O geriausia tai, kad Jūs išvengsite nereikalingo laiko investavimo, nes viskas bus padaryta už jus. Pardavus automobilį utilizavimui būsite tikri, kad kai kurios jo dalys bus tinkamai neutralizuotos, kitos perdirbtos, o senas automobilis daugiau neužims vietos jūsų kieme.

Automobilio utilizavimo žingsniai:

Turite žinoti, kad bet koks reikalingas dokumentas automobilio utilizavimui greičiausiai jums nieko nekainuos, už juos sumoka automobilio pirkėjas. Visa gauta pinigų suma už automobilį liks jums, nes nereikės mokėti ir už automobilio išgabenimą. Norint utilizuoti automobilį, Jums reikia atlikti keletą žingsnių, t.y. 1. Kreipimasis į transporto priemones apdorojančias įmones; 2. Nuosavybės pakeitimo deklaravimas; 3. Automobilio utilizavimas; 4. Automobilio išregistravimas.

Kreipimasis į utilizavimu užsiimančią įmonę:

Jums reikia surasti įmonę, kuri turi leidimą tvarkyti netinkamus eksploatuoti automobilius. Tokių įmonių sąrašus galite rasti, pavyzdžiui, ieškodami internetinėje naršyklėje, įvedę raktinį žodį. Paieškos rezultatuose jums išmes ne vieną automobilių supirkimo įmonę, kuri teikia utilizavimo paslaugas, pvz., tai gali būti “Topsupirkimas”. Kreipkitės į pasirinktą įmonę ir pasirašykite pirkimo – pardavimo sutartį ar kitą dokumentą, į kurį privaloma įrašyti savininko deklaravimo kodą (SDK). Be šio kodo jūs negalite išregistruoti automobilio. Įgijimo deklaracijos pateikimas ir SDK suteikimas automobilio pirkėjui VĮ Regitra padalinyje kainuoja 4,20 Eur, o internetu – nemokamai. Automobilių utilizavimo įmonės jums greičiausiai pasiūlys konkurencingą kainą už automobilį, atsižvelgiant į jo būklę. Utilizavimo įmonės pačios pasiima automobilį su savo specialiu transportu, todėl jums nereikia mokėti pinigų už šią paslaugą. Kai kurios automobilio utilizavimo įmonės už automobilį moka pagal tos dienos metalo kainą už kilogramą, todėl preliminarią sumą galite pasiskaičiuoti patys. Tokiu atveju, Jums reikia žinoti savo parduodamo automobilio svorį, kurį rasite automobilio dokumentuose, ir tos dienos metalo kainą už kilogramą. Pavyzdžiui, jei automobilio svoris dokumentuose yra 2075 kg, dauginkite ją iš tos dienos metalo kainos už kilogramą: 2065 kg x 0,07 Eur/kg  = 145,25 Eur. Taigi, šitokią sumą jūs gautumėte į rankas už savo automobilį, o jo išvežimas nieko nekainuos.

Nuosavybės pakeitimo deklaravimas:

Kai yra pasirašoma automobilio pirkimo – pardavimo sutartis, tada naujuoju automobilio savininku tampa atliekų tvarkytojas. Tokiu atveju ir pardavėjui, ir pirkėjui per 5 d.d. reikia atlikti automobilio nuosavybės pakeitimo deklaravimą VĮ Regitra. Į šią įstaigą pirmiausia kreipiasi automobilio pirkėjas ir pateikia automobilio įsigijimo deklaraciją, tai galima padaryti tiek internetu, tiek atvykus į padalinį. Tada į VĮ Regitra kreipiasi automobilio pardavėjas ir patvirtina pateiktus duomenis, kuriuos galima patvirtinti tiek internetu, tiek atvykus į padalinį. Perleidimo deklaracijos patvirtinimas automobilio pardavėjui tiek padalinyje, tiek internetu yra nemokamas.

Automobilio utilizavimas ir išregistravimas:

Automobilio pirkėjas, utilizavęs automobilį, per 5 d.d. turi kreiptis į VĮ Regitra, kad pateiktų automobilio sunaikinimo deklaraciją. Tai galima atlikti tiek internetu, tiek atvykus į padalinį, o atliekų tvarkytojui suteiktas SDK tokiu atveju bus panaikintas. Kai SDK kodas yra panaikintas, automobilis automatiškai yra išregistruojamas ir jums tai nieko nekainuoja.

Comments are disabled.