Tikriausiai retam kyla klausimas, kas yra nenaudojamas automobilis ir kaip žinoti, ar jį ir toliau laikyti, ar parduoti. Iš tiesų, pasižvalgius po daugiabučių kiemus arba po didesnius vienkiemius galima aptikti daug rūdijančių ir trūnijančių automobilių, kurie niekam nereikalingi ir savininkų palikti likimo valiai. Nenaudojami automobiliai vis dar yra „saugomi“ tiek Lietuvos didmiesčiuose, tiek kaimuose. Ir tai nieko nestebina, tačiau ne visi supranta dėl to kylančią opią problemą ir jos mastą – laužo krūva virtęs nenaudojamas automobilis nesuteikia jokios naudos, priešingai, jis į aplinką skleidžia kenksmingų medžiagų. Taip pat užima papildomą ir labai brangią vietą (ypač riboto vietų skaičiaus automobilių stovėjimo aikštelėse), darko aplinką ir pykdo aplinkinius, kasdien matančius bendrame kieme nenaudojamus, senus ir nebereikalingus automobilius.
Statistikos duomenys atskleidžia realią situaciją Lietuvoje – čia kasmet išardoma daugiau nei 60 tūkstančių senų ir nenaudojamų automobilių, iš kurių beveik pusę sudaro visiškai nevertingos medžiagos, t. y. plastikas, guma, stiklas ir kitokios automobilinių dalių atliekos. Dar viena problema – nepuoselėdami savo aplinkos kai kurie tokių nenaudojamų automobilių savininkai senas automobilio dalis išmeta į bendrus konteinerius, tačiau tai nieko gero nesuteikia nei gyventojams (kurie turi susimokėti už šiukšlių išvežimą), nei aplinkai (sąvartynai stipriai perpildyti). Ką tokiais atvejais daryti? Nenaudojamų automobilių supirkimas – geriausias būdas tinkamai atsikratyti nenaudojamo automobilio ir dar gauti už tai pinigų.
Nenaudojami Automobiliai – Kaip Geriausia Su Jais Pasielgti?
Lietuvoje galiojantys įstatymai numato, kad eksploatacijai netinkamu ir stipriai pasenusiu automobiliu turi pasirūpinti jo savininkas. Jei tokią savo pareigą asmuo ignoruoja, didelė tikimybė, kad teks susimokėti baudą už be priežiūros paliktą nereikalingą automobilį, stovintį bendrose automobilių stovėjimo aikštelėse. Tad dažnu atveju, jei automobilio savininkas laiku nesiima veiksmų, tai už jį padaro aplinkiniai, apie paliktą nenaudojamą automobilį pranešdami atitinkamoms institucijoms. Tokių situacijų daugėja, vadinasi, ir asmenų, kuriems buvo skirta bauda ar netgi konfiskuotas nenaudojamas automobilis, skaičius – auga. Kad taip nenutiktų, nenaudojamų automobilių supirkimas gali būti tinkamiausias sprendimas.
Automobilių supirkėjai neretai nenaudojamų automobilių savininkams patys pasiūlo supirkimo paslaugas, tačiau juos reikėtų vertinti atsakingai. Kartais nenaudojamų automobilių supirkimas virsta nelegalių automobilių meistrų veikla. Kitaip tariant, paslaugas vykdo asmenys, kurie neturi tam leidimo, kurie nemoka mokesčių ir brandina ekologijos problemas, nes netinkamai elgiasi su naudoto automobilio dalimis, tvarko jas nesilaikydami jokių reikalavimų.
Nenaudojamų Automobilių Supirkimas: Paslaugą Gali Suteikti Ne Bet Kas
Neturintys leidimo verstis automobilių utilizavimo veikla supirkėjai nesilaiko griežtų reikalavimų. Jų veiklos esmė ir tikslas – gauti kuo daugiau naudos sau, nesirūpinant nei apgaunamu klientu, nei daroma žala aplinkai, nei nusižengimui nustatytiems teisės aktams, nei naujausiomis žaliavos perdirbimo galimybėmis. Paprasčiau kalbant, nenaudojamo automobilio vertingas dalis ar detales jie priduoda į antrinę rinką, o jiems nereikalingas dalis ar medžiagas (pavyzdžiui, gumą, stiklą, plastiką ir t. t.) išmeta tam neskirtose vietose. Nereikėtų užmiršti, kad kai kurios automobilio dalys ar elementai yra kenksmingi aplinkai – užteršia gruntinius vandenis, išskiria toksiškas medžiagas.
Nenaudojamų automobilių supirkimas gali būti vykdomas ir dalimis, tik tokiu atveju automobilių dalys (pavyzdžiui, amortizatoriai, akumuliatoriai, degalų, tepalų ir oro filtrai bei kt.), kurios yra pavojingos aplinkai, turi būti tinkamai likviduojamos. Netinkamai tvarkomos detalės ar medžiagos gali kelti pavojų ir aplinkai, ir žmonių sveikatai. Ekspertai netgi įpsėja, kad automobilio alyva, užteršdama didžiulius plotus, paverčia juos tuščiais ir nenaudojamais žemės plotais. Jei į žemę patenka 1 litras alyvos, jis dešimtmečiams užteršia pusę hektaro. O jei alyva patenka į vandenį, ji gali užteršti net milijoną litrų vandens. Į aplinką paskleistos pavojingos medžiagos patenka į žmogaus organizmą su maistu, per orą, vandenį ir gali sukelti labai rimtų ligų. Tad nenaudojamų automobilių supirkimas turėtų būti atliekamas tik tų asmenų ar įmonių, kurie žino, moka ir gali automobilius, jų dalis ir visus konstrukcinius elementus sutvarkyti taip, kaip reikalauja įstatymai. Kad niekam nebūtų padaryta žala.
Nenaudojamų Automobilių Supirkimas: Kada Reikalingas Utilizavimas?
Utilizuoti automobilį reikia tada, kai jis visiškai nereikalingas, ilgai nenaudotas arba visiškai netinkamas eksploatacijai. Utilizavimas turi būti atliktas pagal visus reikalavimus: iš jo turi būti surinktos visos kenksmingos medžiagos, visos medžiagos surūšiuojamos, o kenksmingi komponentai tinkamai sunaikinami. Nenaudojamų automobilių supirkimas utilizavimui gali būti vykdomas tik tų įmonių, kurios turi tam leidimą.
Nenaudojamų Automobilių Supirkimas: Kaip Tinkamai Pasirinkti?
Pagalvokite, kaip elgiatės, jei turite nenaudojamą automobilį? Vienas dažniausių veiksmų – delsimas ir tinkamo sprendimo atidėliojimas. Nereikėtų to daryti. Efektyvus sprendimas – nenaudojamų automobilių supirkimas. Nežinantys, kaip rasti patikimus supirkėjus naršo internete. Tik jei radote jus dominančią įmonę, pasidomėkite ir buvusių klientų atsiliepimais, įvertinkite, kiek laiko įmonė vykdo veiklą, kokias paslaugas teikia ir kokiomis sąlygomis. Interneto erdvėje apie supirkėją galima surasti labai daug informacijos – tuo ir reikėtų pasinaudoti. Norintys skaidrumo ir patikimo sandorio turėtų vengti pavienių asmenų, neskelbiančių apie save duomenų. Radę patikusį automobilio supirkėją, susisiekite su juo ir sužinokite atsakymus į visus rūpimus klausimus. Nenaudojamų automobilių supirkimas – paslauga, kuri abi puses turi palikti patenkintas, t. y. tiek automobilio savininką, tiek supirkėją.