Kodėl Užvedant Automobilis Išmeta Baltą Dūmą?


Jei automobilis yra tvarkingas ir nuolat prižiūrimas, greičiausiai automobilio išmetamųjų dūmų net nepastebite. Tačiau iškilus vienam ar kitam automobilio gedimui, iš išmetimo vamzdžio gali pradėti veržtis mėlyni, pilki, balti ar juodi dūmai. Pagrindinės dūmų iš išmetimo sistemos priežastys gali skirtis priklausomai nuo jūsų automobilio ir jo būklės. Jei jūsų automobilis yra reguliariai prižiūrimas, tada bet kokie matomi išmetamųjų dujų dūmai greičiausiai nekels nerimo, bet vis tiek verta patikrinti. Tikroji problema yra tada, jei automobilis buvo blogai prižiūrimas, nes dūmai iš išmetimo gali būti aiškus nepriežiūros ženklas. Kai kuriais atvejais benzininių ir dyzelinių automobilių išmetamųjų dujų dūmai iš tiesų gali būti rimtos mechaninės problemos požymis, tačiau taip būna ne visada. Iš pradžių nustatykite, kada dūmai sklinda iš jūsų automobilio išmetamųjų dujų vamzdžio, pvz., ar jis pasirodo automobiliui greitėjant, ar stovint, kai variklis yra įjungtas. Tada pabandykite nustatyti, kokie tai dūmai. Jei dūmai yra balti, tai gali reikšti problemas, susijusias su automobilio aušinimo skysčiu.

Balti dūmai iš išmetimo vamzdžio reiškia:

Balti dūmai iš išmetimo vamzdžio gali būti tiesiog garai, atsiradę dėl kondensato susikaupimo išmetimo vamzdyje. Tai yra, dažniausiu atveju, rimtesnių problemų nesukeliantis procesas, vykstantis dėl per didelės drėgmės ir žemos temperatūros lauke. Užvedus šaltą variklį, jis greitai pradeda kaisti, o šalutinis to produktas yra vandens garai. Dėl to išmetimo sistemoje susidaro kondensatas, kuris, kylant variklio temperatūrai, virsta garais. Kai automobilis įšyla, šie garai greitai išgaruoja, tačiau gali kilti problemų, jei automobiliu važiuojama tik trumpus atstumus. Tai reiškia, kad išmetimo sistema visiškai neįšyla iki pat išmetimo angos. Jei sistemoje susidaro kondensatas ir jis neišsivalo, to pasekoje gali atsirasti korozija, kuri paveikia vamzdžio plieninį vidų. Tokiu atveju gali atsirasti rūdžių ir įtakoti išmetamųjų dujų nuotėkį.

Balti dūmai taip pat gali būti ir rimtesnė problema, kurią sukelia variklio aušinimo skysčio nuotėkis ar galvutės tarpinės gedimas. Jei iš išmetimo vamzdžių sklindantys balti dūmai yra tirštesni ir nesiliauja skverbtis, tai sukelia automobilio aušinimo skysčio nutekėjimas į variklį. Tai gali sukelti trūkusi galvutės tarpinė ir jei nuotėkis nedidelis, bet neišnyksta, jį reikia taisyti. Kitu atveju padėtis tik pablogės, o to pasekoje gali sugesti variklis. Tai gali reikšti visišką variklio pakeitimą, kuris kainuoja brangiai. O jei važiuojate benzininiu automobiliu ir matote baltus dūmus, tai tikrai nėra gera žinia. Gali būti, kad yra skilęs cilindrų blokas arba galvutė, arba nesandari galvutės tarpinė.

Comments are disabled.