Kodėl Užvedant Automobilis Išmeta Mėlyną Dūmą?


Kai automobilis yra tvarkingas ir puikiai veikia, tada automobilio išmetamosios dujos turėtų būti vos pastebimos. Kai iškyla kokia nors problema ar gedimas, iš išmetimo vamzdžio gali pradėti veržtis mėlyni, balti, pilki ar juodi dūmai. Nors benzininių ir dyzelinių automobilių išmetamųjų dujų dūmai iš tiesų gali būti rimtos mechaninės problemos požymis, tačiau taip būna ne visada. Todėl neturėtumėte iš karto išsigąsti, kad sąskaita už remontą bus didelė. Pirmas žingsnis, kurį turite padaryti, yra tiksliai nustatyti, kada dūmai sklinda iš jūsų automobilio išmetimo vamzdžio. Jei jie pasirodo tik automobiliui greitėjant, tai gali reikšti kitokią problemą nei tada, kai jie pasirodo tik automobiliui stovint, kai variklis veikia. Kai išsiaiškinsite, kada atsiranda dūmų, tada turite pabandyti nustatyti, kokios spalvos yra dūmai. Jei jis yra su mėlynu atspalviu, tada trumpai tariant, tai gali reikšti alyvos degimą.

Mėlyni dūmai iš išmetimo vamzdžio reiškia:

Jei iš išmetimo vamzdžio skverbiasi melsvi dūmai, tai reiškia, kad kažkur į sistemą patenka alyvos, kuri sudega. Variklio alyva yra skirta sutepti judančias automobilio dalis ir neturėtų patekti į degalų sistemą. Jei matote mėlynus dūmus iš savo automobilio išmetamųjų dujų vamzdžio, greičiausiai juos lydės ir degimo kvapas. Yra keletas galimų šio gedimo priežasčių, pvz., į sistemą buvo įpilta per daug alyvos ir šis alyvos perteklius išdega. Jei po kurio laiko dūmai liaujasi, tokiu atveju nėra jokių problemų. Tokiu atveju verta reguliariai tikrinti alyvos matuoklį, kad pamatytumėte, kiek alyvos netenkama. Jei alyvos yra per mažai, paprasčiausiai papildykite alyvą, tačiau niekada nepilkite per daug. Kita priežastis gali būti ta, kad alyva išsilieja ant išmetimo vamzdžio, važiuojant įkaista ir sudega.

Mėlyni dūmai reiškia, kad degimo ciklo metu alyva susimaišė su degalais, ta alyva sudeginama ir kartu su likusiu iš dalies sudegusiu kuru išleidžiama per išmetimo vamzdį. Tai reiškia, kad jūsų automobilis yra neefektyviai eksploatuojamas ir priežastis turėtų būti ištirta kuo greičiau. Paprastai alyva išteka dėl tarpinį, kuri neužsandarina sistemos. Be to, jei pastebėjote, kad paleidimo metu iš jūsų dyzelinio automobiliosklinda mėlyni dūmai, greičiausiai automobilio pakaitinimo žvakės yra blogos. Tai reiškia, kad jūsų automobilis negali normaliai užsivesti.

Sunkesnės šios problemos priežastys yra: vožtuvų sandariklių, stūmoklių žiedų arba turbokompresorių susidėvėjimas. Jei automobilyje, kuris jau turi didelę ridą, iš išmetimo vamzdžio skverbiasi mėlyni dūmai, tai gali reikšti, kad yra susidėvėję vožtuvų sandarikliai arba stūmoklio žiedai. Dėl šios priežasties alyva patenka į kuro sistemą aplink cilindrus ar vožtuvus. Ištaisyti šią problemą galima pakeitus senus sandariklius arba stūmoklio žiedus naujais. Tai greičiausiai kainuos nemenką pinigų sumą, nes norint juos pasiekti, reikia išardyti variklį. Jei matote mėlynus dūmus iš automobilio, kuris turi turbokompresorių, išmetimo vamzdžio, tada šio gedimo priežastis gali būti susidėvėjęs turbokompresorius. Tokiu atveju reikia jį pakeisti.

Comments are disabled.