Automobilių Supirkimas Be Dokumentų: Ką Svarbu Žinoti?


Automobilių supirkimas be dokumentų gali būti labai rizikingas, tad nei teikti, nei naudotis tokiomis paslaugomis – nerekomenduojama. Vis tik automobilių rinkoje tokia paslauga – automobilių supirkimas be dokumentų – yra įmanoma ir kartais labai pageidaujama tų, kurie nori kiek įmanoma greičiau ir be jokių procedūrų atiduoti savo transporto priemonę supirkėjams.

Dalykas, kurio mažiausiai nori tiek supirkėjai, tiek klientai, parduodantys naudotą automobilį, yra apgaulingas sandoris, todėl norime pateikti informaciją, kuri padės išvengti klaidų. Svarbu žinoti, kad vieni, kurie ruošiasi pirkti naudotą automobilį, gali sutaupyti pinigų; o kiti, nusprendę pasinaudoti automobilių supirkimo paslauga, gali gauti patrauklią sumą ir sudaryti konkurencingą sandorį.

Automobilių supirkimas yra paslauga, kuriai reikalingas tinkamas dokumentų sutvarkymas. Automobilių supirkimas be dokumentų – žalingas. Mes parengėme informaciją apie dokumentus, kuriuos turite patikrinti ir patvirtinti naudodamiesi automobilių supirkimo paslauga.

Kada Naudojamasi Automobilių Supirkimu Be Dokumentų?

Priežasčių, kodėl automobilių supirkimas be dokumentų tampa aktualus, yra įvairių, tačiau populiariausios iš jų:

  1. Kai automobilis visiškai nevažiuojantis arba netinkamas eksploatacijai
  2. Kai automobilį norima priduoti metalo laužui, nesitikint, kad už jį dar gali būti sumokėta
  3. Kai automobilis yra vogtas ir asmuo neturi jokių reikalingų dokumentų, asmens teisė į automobilį nėra įrodoma

Būna, kad kai kurie automobilių pardavėjai, kurie nori gauti automobilių supirkimo be dokumentų paslaugą, neturi jokių blogų ketinimų ir nepateikdami dokumentų tiesiog siekia kuo greičiau, be jokių biurokratinių procedūrų, priduoti savo automobilį ir gauti už jį sutartą sumą. Tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kai automobilių supirkimas be dokumentų tampa piktadarių siekiamybe. Dėl šios priežasties tiek teikti, tiek naudotis automobilių supirkimo paslauga geriausia legaliai, oficialiai.

Dokumentai, Kurie Reikalingi Automobilio Supirkimui

Ne tik perkant, bet ir parduodant automobilį supirkėjams reikia sutvarkyti ir tinkamai įforminti reikalingus dokumentus. Kartais, reikia nusiteikti, kad kai kurių dokumentų gavimas automobilių supirkimo paslaugos įgyvendinimą gali sulėtinti. Vis dėlto visų dokumentų gavimas ir sutvarkymas yra reglamentuotas tam tikrais terminais, tad neteks laukti ilgiau, nei numato įstatymai.  

Iš esmės automobilio supirkimas be dokumentų yra negalimas. Bet kuriuo atveju į VĮ „Regitra“ reikės pateikti užpildytą pirkimo – pardavimo sutartį, kurioje turės būti nurodytas pirkėjo asmens kodas, vardas, pavardė ir parašas. Sutartyje taip pat turi būti nurodyta data, laikas, vieta ir automobilio duomenys. Sutartis „Regitra“ atstovams turi būti pateikta per ne ilgiau nei 15 dienų. Taip pat su savimi reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Tiek automobilių supirkėjai, tiek pardavėjai supranta, kad svarbiausiais duomenimis teikiant automobilio supirkimo paslaugas tampa automobilio būklė, nes nuo jos priklauso ir automobilio vertė. Šia veikla užsiimančios įmonės teikia platų supirkimo paslaugų spektrą: automobilio supirkimas po avarijos, automobilio supirkimas dalimis, daužto ar eksploatacijai visiškai netinkamo automobilio supirkimas, itin greitas automobilio supirkimas, automobilio supirkimas utilizavimui, tam tikrų modelių ar markių automobilių (angliškų, japoniškų, prabangių ir t. t.) supirkimas. Tačiau teikiant bet kurią iš šių veiklų, automobilio supirkimas be dokumentų negalimas. Kai kuriais atvejais reikia netgi specifinių leidimų ar pažymėjimų, pavyzdžiui, patvirtinančių, kad supirkėjas gali suteikti automobilių supirkimo utilizavimui paslaugą.

Automobilio supirkimo dokumentai – procedūra, pareikalausianti ir dėmesio, ir laiko. Kai kurie automobilių supirkėjai dokumentus sutvarko savarankiškai, o kiti šią atsakomybę palieka tam, kuris automobilį pardavinėja. Be abejo, populiaresni supirkėjai tie, kurie viską sutvarko patys, nes tai ne tik padeda sutaupyti pinigų, laiko ir nervų, bet ir leidžia išvengti papildomų rūpesčių. Labai į savo klientus orientuoti supirkėjai, norintys suteikti kuo geresnę automobilio supirkimo paslaugą, dokumentus geba sutvarkyti dar tą pačią dieną, kai įsigyja automobilį. Greitas automobilio supirkimo dokumentų sutvarkymas reiškia greitą atsiskaitymą su klientu.

Panašu, jog teisingiausiai elgiasi tie, kuriems prireikus automobilių supirkimo paslaugos, aktualiais dalykais tampa ne tik už automobilį mokama kuo aukštesnė kaina, bet ir laiku bei tinkamai sutvarkyti visi automobilio dokumentai. Automobilių supirkimas be dokumentų visiškai nerekomenduojamas, nes gali atnešti daugiau žalos, nei naudos.

Comments are disabled.